Perling kinnitas, et aeg-ajalt levivad kuuldused, nagu tehtaks jälitustoimingud Eestis massiliselt, ei vasta tõele. «Jälitustegevus on võitluses raske ja organiseeritud kuritegevusega hädavajalik tööriist, kuid see peab alati olema seaduslik, põhjendatud ja kontrollitav. Samas ei tasu jälitustegevuse ulatust üle hinnata – seda kasutatakse jätkuvalt ühe kuriteo lahendamisel sajast ning suurema riivega lubasid annab Eestis kohus, mitte prokuratuur,» rääkis Perling riigiprokuratuuri teatel.
Erikomisjoni esimees, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Ken-Marti Vaher ütles riigikogu pressiteenistuse teatel, et jälitustegevus, mida rakendatakse vähem kui ühes protsendis kriminaalasjades, millest enamiku moodustavad narko- ja muud organiseeritud kuriteod, on Eestis kontrolli all.
Tema sõnul annab enamikul ehk ligi 60 protsendil juhtudel jälitustegevuseks loa kohus, prokuratuur annab lubasid vähem ning seda üldjuhul väiksema põhiõiguste riivega toiminguteks, eelkõige varjatud jälgimiseks. «Eesti riigis kehtib jälitustegevuse lubamisel selge põhimõte, et mida suurem on riive isikute eraelule ja põhiõigustele, seda suurem on kohtusüsteemi roll,» lausus ta.
Vaheri sõnul näitab statistika, et mingit tõenduslikku alust pole neil, kes aeg-ajalt hirmutavad ühiskonda väidetega liigsest jälitustegevusest ja pealtkuulamisest. «Neil, kes ihkavad Eestis niinimetatud Berlusconi seadusega oluliselt piirata prokuratuuri ja politsei tegevust, ei ole motiiviks isikute põhiõiguste suurem kaitse, vaid soov takistada raskete kuritegude tõhusat avastamist,» märkis ta riigikogu pressiteates ja lisas, et komisjon sai kohtumiselt kinnituse, et prokuratuur täidab oma järelevalverolli sisuliselt ja vastutustundlikult.