«Ma ausalt öeldes lootsin ise natuke, et IRL pehmeneks natuke sel teemal,» ütles Randpere. «Selge on see, et valimistel neile fraktsiooniga üksmeelne vastuhääletamine edu ei toonud.»
Reformierakond ei ole fraktsiooni sees kooseluseaduse rakendussätete küsimust veel arutanud. Küll aga usub Randpere, et kuna suurem osa Reformierakonna saadikutest toetas kooseluseaduse eelnõu, leiavad ka sätted nende hulgas toetuse. «Minu jaoks on pigem küsimus see, mida teevad teised erakonnad,» lisas ta.
Randpere usub, et rakendussätete küsimuses võib mingi selgus saada mai keskpaigaks. «Ma ei kuulu nende inimeste hulka, et kooseluseadus on Eestis kõige tähtsam probleem. Selleks on minu maailmas kahtlemata majandusküsimused ja majanduskasv, aga ma arvan, et Eestil on palju suuremad võimalused ka oma majanduskasvu kiirendada, juhul, kui meid nähakse maailmas kui liberaalset riiki, mis ei kiusa vähemusi taga,» rääkis ta.
Uue riigikogu koosseisus on ligi aasta tagasi kooseluseaduse eelnõu algatanud 40st saadikust alles vähem kui pooled, 17 inimest.
Kooseluseaduse eelnõu algatasid eelmises koosseisus Aare Heinvee, Aivar Riisalu, Andrus Ansip, Arto Aas, Barbi Pilvre, Eiki Nestor, Enn Eesmaa, Ester Tuiksoo, Heljo Pikhof, Imre Sooäär, Indrek Saar, Jaak Allik, Jüri Jaanson, Jüri Morozov, Kadri Simson, Kaja Kallas, Kalle Jents, Kalle Palling, Karel Rüütli, Kristen Michal, Laine Randjärv, Lauri Laasi, Lauri Luik, Mailis Reps, Maimu Berg, Marianne Mikko, Mart Meri, Mati Raidma, Meelis Mälberg, Neeme Suur, Olga Sõtnik, Rainer Vakra, Rait Maruste, Rannar Vassiljev, Rein Aidma, Remo Holsmer, Tarmo Leinatamm, Tatjana Jaanson, Tiina Lokk-Tramberg, Valdo Randpere (tumedaga need saadikud, kes on ka uues riigikogu koosseisus).
Mullu oktoobris riigikogus napilt vastu võetud kooseluseaduse jõustumise tähtajaks koos rakendusaktidega on määratud 1. jaanuar 2016.