Homme kohtume Urmas Kruusega esimest korda ja räägime kindlasti oma koostöö selles osas läbi, aga praegu näen ma hästi suurt väljakutset töövõime reformi läbiviimises, mis on kindlasti mõlema ministri töö.
Koalitsioonileppesse sai ka kirja, et Eesti keskmine pension oleks jätkuvalt tulumaksuvaba ja need otsused on juba vastu võetud.
Minu meelest on suurepärane, et uuest aastast tõuseb nii universaalne kui vajaduspõhine lastetoetus, samuti ka kolmanda ja enama lapse toetus. 2015. aastast loetakse toimetulekutoetuse arvutamisel lapsed nüüd koefitsiendiga 1,0 mitte aga 0,8 nagu varem.
Ja kui on öeldud, et koalitsioonilepingus ei ole ringiraha, siis kui universaalne lastetoetus tõuseb 19 eurolt 45 peale, siis kindlasti osad pered kasutavad seda ka ringirahaks. Eelmise koalitsiooni poolt oli ringiraha planeeritud 130 eurot aastas, mis teeb veidi üle 10 euro kuus. Praegu tõuseb lastetoetus 26 eurot kuus. Need on head otsused.
Ja ka gümnaasiumi koolitoit on praegu kõrvale jäänud – kui laps põhikoolis on, saab ta süüa, aga gümnaasiumis on see olnud vanemate kulu.
Kindlasti on minu haldusalas tulemas ka lasteaiakohtade programmi väljatöötamine.
Minu meelest algab kõik heast koostööst ja ma usun, et Urmas Kruuse on senise Tartu linnapeana väga hästi kursis ka omavalitsuste võimalustega ja me räägime ühist keelt.
See on väga pikk loetelu. Kui palju sellest loodate järgneva 11 kuuga ära teha?
Neist punktidest, mis koalitsioonileppesse kirja said, jõustuvad paljud 1. jaanuaril 2015, need saavad kindlasti tehtud. Kindlasti ei tööta ma sellise ajaperspektiiviga, et mul ongi aega 11 kuud, vaid töötan täpselt nii nagu siis, kui mul oleks aasta, kaks või kolm. Ma ei ole seda tüüpi, kes arvaks, et enne mind pole kedagi ja pärast mind ei tule midagi – tahan, et mu tööd oleks hea üle anda.