Päevatoimetaja:
Meinhard Pulk
Saada vihje

Paet kinnitas Ukraina juhtidele toetust riigi terviklikkusele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Andres Einmann
Copy
Välisminister Urmas Paet.
Välisminister Urmas Paet. Foto: Liis Treimann / Postimees

Välisminister Urmas Paet New Yorgis ÜRO peakorteris avaldas kohtumisel Ukraina Ukraina peaministri Arseni Jatsenjuki ja välisministri Andrii Deštsõtsaga toetust Ukraina terviklikkusele.

Paet ütles välisministeeriumi pressiesindaja teatel, et Eesti toetab Ukraina valitsuse püüdu konflikt Venemaaga rahumeelselt lahendada lähtudes Ukraina terviklikkusest.

«Euroopa Liit peab aitama Ukrainat  kriisist väljumisel ning survestama Venemaad konflikti lõpetama. Toetame ka ELi kiiret assotsiatsioonilepingu sõlmimist Ukrainaga,» märkis Paet. Ta lisas, et esmaspäeval arutavad EL-i välisministrid Brüsselis taas Ukraina toetamisega seonduvat ning piiravate meetmete kehtestamist Venemaale.

Peaminister Jatsenjuki sõnul on rahvusvahelise kogukonna panus Venemaa surve pidurdamiseks Ukrainas väga oluline. Välisminister Deštsõtsa avaldas kohtumisel lootust, et assotsiatsioonilepingu Euroopa Liiduga saab allkirjastada lähiajal.

Paeti sõnul on Eesti valmis toetama Ukrainat riigisisese olukorra stabiliseerimisel ning reformide tegemist tugeva õigusriigi ülesehitamiseks. Paet kinnitas, et Eesti ja teised ELi riikide välisministrid on väljendanud selget toetust rahvusvahelisele abipaketile, mis Ukraina koheseid vajadusi suudaks leevendada.

Eesti ei tunnusta Krimmis pühapäeval läbiviidavat referendumit liitumiseks Venemaaga, sest see on vastuolus Ukraina konstitutsiooniga ning viiakse läbi olukorras, kus piirkonnas asuvad teise riigi ehk Vene väed. «Samuti tuleb nõuda Vene parlamendi otsuse tühistamist, mis lubab vägede kasutamist Ukrainas,» ütles välisminister.

Paeti sõnul on vajalik ka OSCE missiooni kiire käivitamine ja püsiv kohalolek Ukrainas.

Tagasi üles