Naljaga mindi lausa nii kaugele, et Davidist tehti peomöllus fotoseeria, mis ei jäta fantaasiaks palju ruumi. Pilte, mille politsei leidis alles hiljem, ei jõutud aga ära saata, sest Davidi telefoni aku sai tühjaks. Samal põhjusel katkesid ka naljameeste ärevad pantvangisõnumid 9. märtsi õhtul, mistõttu arvas teadmatuses sipelnud politsei, et David on koguni surnud.
Davidi ise väitis hiljem politseile, et oli nii kapitaalselt purjus ja ei mäleta kahest päevast mitte midagi.
«Ühelt poolt oli see kergendus: inimene on elus ja terve. Teiselt poolt - väga rumal nali, mis pani rakkesse terve hulga politseiametnikke ja inimesi. Ma ei saa öelda, et ma vihane olin, aga veidi pettunud küll, et sellised inimesed selliseid nalju teevad,» tõdes Raivet.
«Kui inimene on hädas, loomulikult, peabki aitama ja see on ainult positiivne, et teda ei jäetud vedelema lumehange, et ta ei külmunud surnuks või et ta ei sattunud tänaval kuriteo ohvriks. Teisest küljest oleks olnud mõistlik teavitada tema sõpru ja politseid mitte sellest, et inimene on röövitud, vaid anda sellele asjale objektiivne hinnang - et ta on meie juures, temaga on kõik hästi,» rääkis Leho Laur.
«See käitumine, mis tingis politsei reageerimise, oleks tinginud samalaadse reageerimise igas teises riigis ja või igas teises linnas. Sisuliselt terve mõistusega inimestena oleksid nad pidanud aru andma, mida see endaga võib kaasa tuua,» lisas ta.
Kogu toimunu aga maksab kinni paraku maksumaksja. Nimelt puudub täna Eestis seaduslik alus, et neilt naljameestelt operatsiooni maksumus välja nõuda. Veelgi enam - täna on politseil ainus võimalus libainimröövi lavastanud mehed vastutusele võtta, kui üldse, ainult väärteo korras. Seegi vaidlus, mis lõpeb heal juhul paarisajaeurose trahviga, on kohtus alles pooleli.