Küll võib aga vaadata ja pildistada Hohlovi käe all valminud pilte. Oma elulookirjelduses ühe huvina kunstiajaloo ära märkinud mees tegeles maalimisega ning kinkis piirvalvest lahkudes kolleegidele neli taiest. Et tööruume ilmestada.
See ei ole tavaline asi, et keegi mujale suunduvaist piirivalvureist kolleegidele selliseid kingitusi teeb, räägivad divisjoni raamatupidajannad. Ja lisavad, et Sergei Hohlov oli sisemiselt aus inimene - tema käe alt käisid seoses kütusevarumisega läbi miljonid kroonid… Kunagi korraldatud divisjonis kütusehangete üle ka mahukas kontroll, kuid midagi kahtlast ei avastatud, lisavad nad.
«Ta veeretas ka ise kail kütusevaate, kuigi oli ohvitser,» mainib üks Hohloviga aastate eest koos töötanud piirvalvur.
Sama kinnitavad Sergei Hohlovi mullusügisesest ametialasest atestatsioonist pärinevad read - eelistab kõike pigem ise teha. Ka naaber Heinrand meenutab, et Sergei oli alati üksi maja juures rassinud.
Hohlov ehitas majja sauna - kolm dushshi, vannituba, lisaks veel kaks WCd. Kompleks võttis enda alla pea poole vaheseintest vabastatud esimesest korrusest, akendest vaatab sellel poolel vastu kivivill. Sauna oleks hiljem saanud näiteks raha eest välja üürida.
Üks poolik kott kivivillaga vedeleb veel kolmapäevalgi maja taga kuuris, seltsiks hingedelt maha tõstetud uksed, poolikud vineerplaadid, ketita laevaankur, suur valge külmkapp ning selle otsa tõstetud tumeroheline laste plastmasskelk.
Juuli keskel, Jelena Hohlova puhkuse alates, pidi Viktor sõitma Riiga vanavanemate juurde.
Mujale lähisugulaste juurde polekski tal olnud sõita, sest lapselapsele malet, kabet ja rattasõitu õpetanud isaisa - varem samuti Narva koolmeister - leiti kolme aasta eest daatsha põrandalt surnuna. Rabandus. Viktori tädi, isa õde elab aga Moskvas, ühetoalises korteris otse Punase väljaku ääres.