Päevatoimetaja:
Uwe Gnadenteich
+372 666 2071

Galerii: Rahvakogu esimene seminar toetas enamikku rahva osaluse parandamiseks suunatud ideedest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Raul Sulbi
Copy

Rahvakogu täna peetud esimene teemaseminar hindas asjakohasteks ja mõjusateks enamiku Rahvakogu veebilehel tõstatatud teemaringidest, millega pakuti lahendusi inimeste laialdasema osalemise saavutamiseks poliitikakujundamises valimiste vahel.

Kõige enam pälvis seminaril osalenud ekspertide ning ettepanekuid teinud inimeste toetust ideed, mis puudutasid info kättesaadavuse parandamist algatatavatest ja käimasolevatest poliitikakujundamise protsessidest ning kaasamise hea tava järgimist nende puhul.

Seadusemuudatusi nõudvatest ettepanekutest hinnati 6. aprillil toimuvale arutelupäevale saatmise vääriliseks ka rahvaalgatuse seadustamist ning riigielu küsimuste rahvahääletusele panemise viiside hõlbustamise kohta käinud ideed.

Samuti peeti vajalikuks kodanike märgukirjadele õigusliku väljundi loomist ning Rahvakogu jätkamist ideede kogumise ja nende üle arutamise kanalina.

Ainsana oldi seminari selgelt vastu ettepanekutele, mis pakkusid välja erinevaid viise, kuidas riigikogu hääletustel anda ka parlamenti mittekuuluvatele inimestele kaashääletamise võimalus.

Seminaril osalesid Koit Uus, Indrek Tarand, Henri Laupmaa, Riho Kangur, Enn Kaljo, Liia Hänni, Regina Viljasaar, Kristina Mänd, Arne Koitmäe, Aarne Toomsalu, Juhan Kivirähk, Aleksander Laane, Tiiu Kuurme, Urve Eslas, Ero Liivik, Tõnu Ojamaa, Kaisa-Maarja Jagula, Kajar Lember, Helmut Hallemaa, Jaanus Karilaid, Henn Põlluaas, Priit Toobal, Tarmo Treimann, Laur Lõhmus, Igor Gräzin, Avo Sipelgas, Maris Juha, Viive-Riina Ruus, Annika Uudelepp, Anto Veldre, Teele Pehk, Kalvi Voolaid ja Jüri Raidla.

Homme, 19. märtsil toimuval seminaril arutatakse ettepanekute üle, mis puudutavad erakondade rahastamist. Muu hulgas arutatakse näiteks ettepanekuid siduda erakondade riigieelarveline rahastamine nende liikmemaksude kogumisega, muuta riigieelarveline toetus võrdsemaks ka väikeparteide suhtes, parteidele annetamise reegleid ja muid küsimusi.

Tagasi üles