Eesti on rahvusvahelise organisatsiooni Transparency International kolmapäeval avalikustatud korruptsioonitajumise tabelis 32. kohal, mulluses tabelis oli Eesti 29. kohal.
Eesti on tänavu korruptsioonitajumise tabelis kolm kohta madalamal kui mullu
Sel aastal muutis Transparency International indeksi arvutusmeetodit ja viis punktiskaala mulluselt 10 pallilt 100 pallile, sellest tulenevalt ei ole tänavune tabel üheselt võrreldav mullusega.
Ühingu Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Asso Prii märkis, et kuna indeksi arvutusmeetod muutus, ei ole võimalik öelda, kas Eestis on võrreldes mullusega korruptsiooni rohkem või teistel riikide vähem. Küll aga muutus indeks objektiivsemaks, kui varasematel aastatel on eksperthinnangute vaatlusperiood varieerunud, siis tänavu on see kõigile ühesugune olnud, lisas ta.
Eesti sai korruptsioonitajumise 2012. aasta tabelis 64 punktiga 32. koha, jäädes Hispaania (65 punkti, 31. koht) ja Bhutani (63 punkti, 33. koht) vahele.
Edetabeli esikohta jagavad Taani, Soome ja Uus-Meremaa 90 punktiga, järgneb Rootsi 88 punktiga. Tabeli viimaseid kohti jagavad Afganistan, Põhja-Korea ja Somaalia võrdselt kaheksa punktiga.
Leedu on edetabelis koos Costa Ricaga 54 punktiga 48. kohal, Läti koos Tšehhi, Malaisia ja Türgiga 49 punktiga 54. kohal. Venemaa on tabelis 28 punktiga 133. kohal.
Kaks kolmandikku tabelis esitletud riikidest jäi korrutsiooniindeksi 100 palli skaalal allapoole 50 punkti joont, mis näitab Transparency International hinnangul tõsiseid probleeme korruptsiooniga.
2009. aasta tabelis jagas Eesti 27. kohta Küprose ja Sloveeniaga. Nii Eesti, Küpros kui Sloveenia said korruptsioonitajumise tabelis 6,6 punkti.
2010. aasta tabelis oli Eesti 6,5 punktiga 26. kohal. Esikohale tulid Taani, Uus-Meremaa ja Singapur võrdselt 9,3 punktiga. Tabeli lõppu jäid Afganistan ja Birma võrdselt 1,4 punktiga ning tabeli lõpetas Somaalia 1,1 punktiga.
2011. aasta tabelis sai Eesti 6,4 punktiga 29. koha. Esikohale tuli Uus-Meremaa 9,5 punktiga. Tabeli "punased laternad" on 182. kohta võrdselt ühe punktiga jaganud Põhja-Korea ja Somaalia.